KOMISIONERI I BE NË SHQIPËRI, RAMA: FTOJ OPOZITËN PËR REFORMËN NË DREJTËSI

 Në konferencën e përbashkët për shtyp me komisionerin Johannes Hahn, kryeministri Edi Rama theksoi se “takimi i sotëm e konfirmoi angazhimin e dyanshëm të Shqipërisë dhe Komisionit Europian për progresin drejt stacionit të radhës, që është çelja e negociatave”.

ISIS DHE SULMET TERRORISTE, REAGON KOMUNITETI MYSLIMAN I SHQIPËRISË

Bruçaj: Është fatkeqësi shumë e madhe për ata njerëz dritë-shkurtër që mundohen ndonjëherë të justifikojnë veprimet e tyre të errëta, gjoja sikur kanë një motivim fetar.

PRINC LEKA II BËN TË DITUR DATËN E MARTESËS ME ELIA ZAHARIAN

Princi Leka II do të martohet me vajzën e aktores së njohur Yllka Mujo, Elia Zaharian me datë 8 tetor 2016.

Rritja e sigurisë rrugore, aksioni i task forcës në Lezhë

Policia Rrugore Lezhë, në bashkëpunim mePolicinë Tiranë dhe FNSH Shkodër , gjatë 24 orëve të fundit kanë operuar në Lezhë.

JA CILI ËSHTË MBIEMRI MË I PËRDORUR NË SHQIPËRI

Cilat janë mbiemrat më të përdorur në Evropë?

NGA DATA 4 MAJ NIS ZYRTARISHT ZBATIMI I DEKRIMINALIZIMIT

Duke filluar nga data 4 maj nis de facto zbatimi i ligjit të dekriminalizimit.

MIRATOHET VENDIMI, PAPA DO TË KETË NJË BUST NË TIRANË

Busti i Papa Françeskut do të vendoset në një prej mjediseve të Tiranës.

DHUNA NË SHKOLLA, REAGON MINISTRJA NIKOLLA

Ministrja Nikolla ka kërkuar që të bëhet inspektim në të gjitha shkollat

REFUGJATËT, RREZIKU PRITET TË KALOJË PËRMES ADRIATIKU

 Mbyllja e kufijve një ditë më parë nga Sllovenia, Kroacia, Serbia e më pas dhe Maqedonia, që ia hoqi të drejtën e kalimit edhe atyre pak refugjatëve sirianë të lejuar deri më tani, shton akoma më shumë frikën se emigrantët do të tentojnë hyrjen në vendet e BE-së përmes Shqipërisë dhe detit Adriatik.

PLAGOSJE ME ARMË NË KRYEQYTET

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje më kryeqytet.

BOTA