TELASHET NUK KANË TË SOSUR PËR BUJQIT, SERAT E SAPOMBJELLA PO DËMTOHEN NGA NGRICAT

Ngricat e ditëve të fundit që kanë përfshire të gjithë vendin po dëmtojnë serat e sapombjella në të gjithë vendin për sezonin e pranverës. Mes...

LUFTA NDAJ TERRORIZMIT, TAHIRI: NUK KA VEND PËR PANIK

“Nuk ka vend për panik”, tha ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në lidhje me masat e shtuara policore në vend pas frikës për rrëzikun e sulmeve terroriste.

NIS VETINGU TE KRIMET E RËNDA NË FILTËR 10 DOSJET E DY GJYQTARËVE

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka hedhur shortin për të shqyrtuar dosjet që kanë gjykuar gjykatësit e krimeve të rënda, të cilët kanë aplikuar për në Këshillin e Lartë Gjyqësor.

VDIQ NË KRYE TË DETYRËS,RAMA MEDALJE DHE MBËSHTETJE FAMILJES SË ELEKTRICISTIT

Vdiq në krye të detyrës,Rama medalje dhe mbështetje familjes së elektricistit .Edi Rama ka pritur në një takim në Kryeministri familjen e të ndjerit Sabri Vlinga, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë riparimit të një defekti në një kabinë elektrike në Fier.

1 QERSHORI, TRITAN KALO: T’U MUNDËSOJMË FËMIJËRI TË LUMTUR, TË SHËNDETËSHME, PLOT DRITË E...

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo në këtë 1 qershor, ka përcjellë një mesazh ku thotë se fëmijëve duhet t’i sigurohet një rritje e shëndetshme fizikisht...

HOLANDA ‘PO’ ÇELJES SË NEGOCIATAVE PËR SHQIPËRINË, XHAÇKA: KEMI PËRMBUSHUR KUSHTET, TË GATSHËM PËR...

Një lajm i mirë për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE. Lajmi është bërë i...

ULEN NDJESHËM TË INFEKTUARIT ME COVID NË SHQIPËRI, JA RASTET E REJA TË SHËNUARA...

Eshte ulur ndjeshem numri i rasteve te reja me Covid-19 ne vendin tone. Ministria e Shendetesise ben me dije se ne 24 oret e...

DËSHTON PËR HERË TË DYTË TENDERI PËR DHËNIEN ME KONCESION TË AEROPORTIT TË SARANDËS

Dështon për herë të dytë tenderi per dhënien me koncesion të aeroportit të Sarandës. Ministria e Infrastrukturës deklaroi se në garë nuk u paraqit...

LU GJYQTARËVE: HIQNI DORË NGA KORRUPSIONI I MADH

Nëse shumë gjyqtarë në vendin tonë e kanë me "pikëpyetje" nëse janë të korruptuar ose jo, ambasadori amerikan në vendin tonë Donal Lu është kujdesur t'i heqë çdo dyshim. Madje Lu i ka dhënë edhe një këshillë:

PARLAMENTI MIRATON NDRYSHIMET NË BUXHETIN E 2021 ME 74 VOTA PRO E 49 KUNDËR

Pas debateve, Parlamenti ka miratuar ndryshimet në buxhetin e vitit 2021. Akti normativ u miratua në Kuvend me 74 vota pro, teksa mori 49...

BOTA