SIGURIA USHQIMORE/ AKU 59 BIZNESE TË BLLOKUARA NË 6 MUAJ, SHKAK KUSHTET HIGJENO-SANITARE, QYTETARËT...

Siguria ushqimore është një çështje aktuale e shoqërisë sonë që ngre shqetësim në shtëpinë e çdo shqiptari. Produktet që konsumojmë shpeshherë janë të injektuara...

SITUATA PAS TËRMETIT, META TAKIM ME EKSPERTË DHE PROFESORË: ANGAZHOHUNI PËR TË INFORMUAR DHE...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri me dije se ditën e sotme ka pasur një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të...

VOA: QEVERIA I HAP RRUGË RESORTEVE PAS RISHIKIMIT TË KUFIJVE NATYRORË TË PARKUT TË...

Qeveria shqiptare përmbylli në fund të prillit procedurat ligjore për ndërtimin e një resorti turistik në Gjirin e Manastirit në Sarandë. Resorti është i pari...

‘NDRYSHIME PËR HEQJEN E MARKUT’, DEBAT TE KËSHILLI I LEGJISLACIONIT

Vijon debati në mbledhjen e përbashkët të komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit për kërkesën e PD për ndryshime në Kushtetutë dhe shkarkimin e Arta Markut, ndërsa kërkohet që shefi i organit të Akuzës të zgjidhet me 3/5.

Debati në komision PD, Alibeaj: Kërkesa jonë ka 3 çështje:

MINISTRI I JASHTËM ITALIAN: PAS VLERËSIMIT TË DËMEVE JU NDIHMOJMË ME RINDËRTIMIN

Ministri i Jashtëm italian u shpreh gjatë vizitës në kampin e Vorës se prania e tij sot këtu është dëshmi e afërisë së dy...

AMBASADA AMERIKANE PARALAJMËRON SHTETASIT E SAJ PËR DATËN 21 KORRIK

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka paralajmëruar shtetasit amerikanë lidhur me datën e 21 Korrikut, në të cilën parlamenti do të votojë për Reformën në Drejtësi.

TË DEHUR NË TIMON DHE ME SHPEJTËSI TEJ NORMAVE, 23 SHOFERË TË ARRESTUAR DHE...

Policia e Shtetit ka bërë të ditur këtë të hënë se në funksion të kontrolleve përgjatë kësaj fundjave janë arrestuar 16 drejtues mjetesh në...

“HAPEN PRENOTIMET”, RAMA ZBULON ÇMIMET E RIATDHESIMIT: 100 EURO FLUTURIMI, PËR KARANTINIMIN DO PAGUANI…

Kryeministri Edi Rama njofton se sot hapen prenotimet për të gjithë ata shqiptarë që duan të riatdhesohen nga Roma ditën e shtunë. Rama zbulon edhe...

FAMILJA E ARIELËS HAP DYERT E MORTIT, FLET DREJTORESHA E GJIMNAZIT: SI I NJIHJA...

Familja e Ariela Muratit në Zharrës të Patosit ka hapur dyert e mortit. Studentja e vitit të tretë të fakultetit të Drejtësisë u vra një ditë më parë në kryeqytet nga bashkëfshatari i saj Aldison Belulaj, pasi ajo i kishte refuzuar dashurinë. Teksa u tha që historia e dashurisë mes dy të rinjve kishte nisur që në periudhën e gjimnazit në Patos, drejtoresha e gjimnazit "Sotir Çapo", Mireta Nasto mohon diçka të tillë.

FLUTURIME DIREKTE TIRANË-DUBAI/ NISIN NGA 28 MARSI DHE DO TË JENË DY HERË NË...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ka njoftuar se që nga data 28 mars nis fillimi i fluturimeve direkte me Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait (DBX)...

BOTA