Vajza e Sli Berishes Argita Malltezi ka dale ne nje konference per mediat se bashku me avokatet mbrojtes per te dhene me shume detaje per çeshtjen “Partizani”

“Sali Berisha dhe Jamarber Malltezi janë në burg pa asnjë provë apo dëshmi që të tregojë se kanë kryer një rol në atë që njihet si çështja Partizani. Masa e arrestit me shtëpi ka për qëllim goditjen e opozitës, për qëllimet e vetë pushtetit. Çështja nisi nëpërmjet diktatit politik, teksa Taulant Balla bëri një kallëzim penal, që ngriti disa pretendime, që SPAK më pas tha se janë akuza të vlefshme.

Balla ka bërë kallëzim të rremë, ne e kemi kallëzur dhe SPAK nuk ka nisur procedim penal. Në çdo moment që Rama ka bërë presion ndaj SPAK për marrjen të pandehur të Sali Berishës apo familjes së tij, SPAK ka intensifikuar hetimet.

Artikulli paraprakBALLA: SHËRBIMI ZJARRFIKËS NUK ËSHTË VEND PËR QOKA
Artikulli tjetërTONIGHT – 12.03.2024