FLASIN QYTETARËT: DUHEN INVESTIME DHE PASTËRTI
Mos pritni cka do te beje atdheu per ju, por shihni cka mund te beni ju per atdheun.
Keto fjale te inaugurimit te presidentit amerikan John Fitzgerald Kennedy me 20 janar 1961, kane frymezuar breza te tere me nje lloj te vecante te dashurise per vendin, e cila I kalon caqet e emocionalitetit deri te logjika.Shembujt e panumert te historise se Shqiperise e sidomos te Shkodres flasin per kete marredhenie te shkodraneve me qytetin e tyre, per te cilen ne iu drejtuam me keto dy pyetje:

Jo pak te befasuar per pyetjen e dites se sotme ne rubriken Vox Pop, qytetaret thone se Shkodra eshte qyteti me I bukur ne bote, dhe se e duan pa kushte. E ndersa me te zjarrtët jane moshat e thyera, nuk mungojne edhe ata qe terheqin vemendjen te investimet si kryeqender e veriut dhe mbajtja paster e qytetit.

 

 

 

[iframe width=”400″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/F1s3plq9oZE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakINDONESIA ALL-STAR-JUVE 1-8, “ZONJA” LUAN TENIS
Artikulli tjetër“GEA SPORT” TALLET ME VLLAZNINË