Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Champions League. Shorti ka përcaktuar përballje interesante, sikurse është ajo mes Real Madrid dhe PSG-së.

Po kështu, një tjetër sfidë interesante është Chelsea – Barcelona dhe Juventus – Tottenham.

Juventus – Tottenham

Basel – Manchester City

Porto – Liverpool

Sevilla – Manchester United

Real Madrid – Paris St-Germain

Shakhtar Donetsk – Roma

Chelsea – Barcelona

Bayern Munich – Besiktas