BEQJA: DORËHEQJA E YMERIT ISHTE VENDIM I TIJ, PRESIM EMËRIMIN E DREJTORIT TË RI. Ministri i shendetesise Ilir Beqja ka vizituar kete te premte qytetin e Shkodres ne kuader te fillimit te projektit per kontrollin baze te popullsise. Beqja gjate vizites ne nje nga qendrat ku do kryhet check-up falas tregoi se te tilla projekte e investime ne fushen e shendetesise do vijojne.

Prej javesh ne 36 qendra ne te gjithe vendin ka filluar kontrolli falas i popullsise, nga te dhenat rreth 1000 persona ne dite ne te gjithe vendin po marrin sherbim ndersa ne Shkoder rreth 7 persona ne dite. Vizita e ministrit Beqja vijoi me nje takim me dyer te mbyllura me drejtoret e qendrave shendetesore ne Qarkun e Shkodres.

Artikulli paraprakVAU DEJËS, QËLLOHET ME ARMË VËLLAI I KANDIDATIT ZEF HILA
Artikulli tjetërVoltana Ademi dhe Keti Bazhdari perballe njera-tjetres!