Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 482 qytetaë, nga te cilet 129 qytetarë kane rezultuar te infektuar, ndersa per fat te mire nuk eshte shenuar asnje humbje jete.

Njoftimi i plotë:

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 482 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 129 qytetarë, në këto bashki:
89 në Tiranë, 14 në Lezhë, nga 4 qytetarë në Krujë, Sarandë, 3 në Durrës, nga 2 qytetarë në Kamëz, Divjakë, Vlorë, Kuçovë, nga 1 qytetar në Tropojë, Kurbin, Lushnje, Himarë, Selenicë, Gjirokastër, Korçë.

Janë 678 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.
Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.
Janë shëruar 18 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,095 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Qershor 2022)
Raste të reja ditore 129
Të shëruar në 24 orë 18
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 482

Artikulli paraprakURA E RE MBI BUNË HAPET NË 2024, ABAZOVIÇ ZBARDH PROJEKTIN: ULQIN-VELIPOJË VETËM 1 KM LARG (DETAJE)
Artikulli tjetërDREJTONTE AUTOMJETIN NË MËNYRË TË PARREGULLT DHE SHKELTE RREGULLAT E QARKULLIMIT, ARRESTOHET 37- VJEÇARI