Sot, më 30 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 100.2 lekë dhe shitet me 110.2 lekë.Monedha evropiane Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.6 lekë dhe shitet me 122.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73. lekë, ndërsa në shitje me 75 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Artikulli paraprakINSTAT: KONSUMI I POPULLATËS RRITJE ME 4%, TURIZMI NXITËSI KRYESOR
Artikulli tjetërKURTI: MBI 5 MILIONË EURO ARMATIM NË VERI, TË EKSTRADOHEN ATA QË IKËN TINËZISHT MALIT