RRETHRROTULLIMET NJË ZËVENDËSUES I KEQ I SEMAFORËVE.
Ne lidhje me kete problematike i ftuar ne studion e lajmeve te ores 14.30 ne star+ ishte zv. ministri i kultures po njeheresh arkitekti i mirenjohur ne qytetin e shkodres Zef Çuni i cili shpjegoi ne detaje problemet e ketyre rrethrrotullimeve.

Nder te tjera arkitekti Çuni tregoi se keto investime publike jane totalisht te pastudiuara dhe se kane rezultuar nje zevendesues I keq I semaforeve.Çuni tregoi se keto rrethrrotullime jane ndertuar pa pasur ne nje studim te mirefillte e per kete arsye sot jane kthyer ne nje problem per trafikun dhe burim aksidentesh. Aktualisht qeveria shqiptare po studion mundesine e permiresimit te kesaj situate shqetesuese megjithate aplikimi I reformes administrative-territoriale sipas cunit do te jete mundesia e vetme e zgjidhjes se kesaj problematike

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/bKVlJOCPe_4?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakVLAZNIA-BURRELI MIQESORE NESER NE 18.00 NE “LORO BORICI”
Artikulli tjetërSHËN RROKU NË RRANXA BUSHAT