MINISTRI I JASHTËM SERB DEKLARON SE DO TË KETË RISTRUKTURIM TË QEVERISË.Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se deri në fund të janarit apo fillim të shkurtit do të bëhet ristrukturimi i Qeverisë së Serbisë.

Do të ketë ristrukturim sepse ashtu do kryeministri Aleksandar Vuçiç”, ka thënë Daçiç për REL.Duke folur për mosmarrëveshjet midis presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliç, dhe ambasadorit gjerman në Beograd, Heinz Ëilhelm, për atë se a është pavarësia e Kosovës kusht për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian, Daçiq ka thënë se ka ardhur koha që “të lëshohet topi”.“Duhet relaksuar tërë këtë histori. Unë e kuptoj presidentin, por duhet lëshuar topin”, ka thënë Daçiç.

 

Artikulli paraprakNATO, LAMTUMIRË AFGANISTAN
Artikulli tjetërGREQIA DREJT ZGJEDHJEVE TE PARAKOSHME