Nje banese ka marre flake ne bashkine Shkoder.

Zjarri ka rene ne nje shtepi private ne fshatin Sukaj te njesise adminsitrative Dajc. Banesa i perket shtetasit Paulin Gramshi . Shkak eshte bere nje shkendije elektrike . Zjarri nuk ka shkaktuar te lenduar por vetem deme materiale. Ne momentin e renies se zjarrit fatmireisht nuk ka patur persona ne banese. Zjarrefikset kane mberrritur ne vendngjarje dhe kane bere te mundur lokalizimin e zjarrit dhe shuarjen e flakeve. Nderkaq ne vendngajrej ka mberritur dhe grupi hetimor per te bere zbardhjen e plote te ngjarjes.