Demokratet shkodrane kane votuar sot pro shkarkimit te Lulzim Bashes dhe kete e tregojne shifrat: Ne rang qarku: 4014 vota ne total, prej te cilave 3887 pro shkarkimit te Bashes, ndersa 17 kunder. 10 vota te pavlefshme.

Sipas bashkive:

Malesia e Madhe: 518 vota pro shkarkimit, asnje kunder.

Vau Dejes: 623 pro dhe 2 kunder.

Bashkia Shkoder 2779 pro ndersa 15 kunder.

Artikulli paraprakREFERENDUMI PËR SHKARKIMIN E BASHËS, SALI BERISHA MBËRRIN NË SELINË E PD
Artikulli tjetërBIG MAMA I SHTANG TË GJITHË ME RRËFIMIN E TRISHTË, JA ÇFARË KA NDODHUR