286 qytetarë të infektuar me COVID-19 dhe 6 humbje jete. Ky ka qenë bilanci në 24 orët e fundit ne vendin tonë.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 118 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 6 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: Një qytetar nga Tepelena 66 vjeç, një qytetar nga Elbasani 74 vjeç, një qytetar nga Durrësi 77 vjeç, një qytetar nga Gjirokastra 78 vjeç, një qytetar nga Ballshi 79 vjeç dhe një qytetar nga Vlora 88 vjeç.

Artikulli paraprakU PËRPOQ TË FUSTE CELULAR NË USHQIMET E DJALIT NË BURG, ARRESTOHET 65-VJEÇARI
Artikulli tjetërAKSIDENTI TRAGJIK NË MALËSI TÊ MADHE, VIKTIMA ISHTE EFEKTIV POLICIE. PO SHKONTE NË VENDNGJARJE…