Reperi Majk ka publikuar këngën e tij më të re, Dashni. Pas suksesit të bashkëpunimit ‘S’jena mo’ me Getoar Selimin, Majk vjen me një këngë të re, këtë herë solo.

Me tekst të vetë reperit, kënga është pak a shumë në stilin e hitit të kaluar dhe pritet të shihet nëse do të arrijë edhe kënga me titullin ‘Dashni’ suksesin e madh.Edhe pse në pak orë pas publikimit të saj kënga ka marrë mbi 300.000 klikime.