Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Një kohë emocionuese po vjen dhe ju vetëm se duhet të reagoni. Mjaft me të kaluarën, duhet të bëni miq të rinj. Në punë, së shpejti do të arrini rezultatet e dëshiruara!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mëngjesi për dashurinë është premtues, kini kujdes për disa probleme pasdite. Në punë, përpiquni të mos i shtyni takimet, diskutimet produktive janë të mundshme!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna është në anën tuaj, ndaj dashuria është e mirë. Së shpejti një surprizë do të trazojë sferën tuaj sentimentale. Në punë do ketë mundësi, por edhe konfirmime të që ju gëzojnë!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri përpiquni të qëndroni të qetë sepse së shpejti do t’ju duhet të bëni një zgjedhje. Lajmet po vijnë, tani nuk mund të ndalesh. Në punë keni shumë për të bërë. Dhe gjithashtu shumë dyshime për ndryshimet!

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Mirë gjërat në dashuri, tani mund të bëni shumë plane, por Hëna do të jetë në dizavantazh pasdite kështu që personat në krizë duhet të ruajnë qetësinë. Në punë përpiquni të pranoni këshillat dhe sugjerimet e atyre që ju rrethojnë!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Duhet të qartësoni zemrën tuaj, duhet të kuptoni se çfarë ndjeni në të vërtetë për një person. Në punë, përpiquni të punoni shumë dhe të jepni më të mirën. Reagime mjaft të mira do të vijnë së shpejti!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Lajm i mirë në dashuri sepse Afërdita nuk do të jetë më kundër, megjithatë përgjigjuni të sqaroni gjërat me gjysmën tjetër. Në punë, ata që mbjellin, herët a vonë i korrin frytet.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna është disonante, ndaj në dashuri duhet të ruani qetësinë sepse po vuani shumë prej largimit nga dikush. Në punë nuk ju mungon vullneti, tani mund të bësh çfarë të duash!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Pasioni do të zgjohet këtë të enjte, ndaj dashuria premton gjëra të mëdha. Në punë ka nga ata që janë “zgjuar” dhe tani mendojnë për një projekt të ri!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Nëse doni të zgjidhni një problem në dashuri, duhet ta bëni tani, të menduarit pa fund, thjesht nuk ju ndihmon. Në punë përpiquni të shkëputeni pak dhe të largoheni nga përditshmëria!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Mundohuni të organizoni diçka të bukur nëse jeni në lidhje dhe për ata që janë beqar/e, takimet janë të favorizuara. Yjet janë në anën tuaj. Në punë, gjithçka do të përmirësohet, sidomos pasdite, biznesi është në ato që quhen ditë të mira!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Gjërat në dashuri do të përmirësohen, pa dyshim. Në punë, projekte të rëndësishme për të ardhmen, do të përballeni me disa lajme të mira!