PREFEKTI: PRO STADIUMIT, BASHKIA T’JU DALË ZOT, BANORËT: DUAM SQARIME ZYRTARE.Banorët që rrezikojnë tu shemben shtëpitë përreth stadiumit “Loro Boriçi” kanë arritur që të takohen me prefektin e Qarkut Shkodër Paulin Radovani i cili i ka bërë me dije se stadiumi duhet të rikonstruktohet por mundësisht me sa më pak shembje shtëpish.

 

Prefekti Radovani tha se Bashkia Shkodër ka një pjesë të madhe të përgjegjësisë për banorëtBanorët thonë se Bashkia ka deklaruar se nuk ka asnjë informacion për projektin e stadiumitBanorët dhe prefekti nuk arritën që të gjenin gjuhën e përbashkët.

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/FQRwMay8Kok” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakVUKSANI: NJË FADROMË NUK MJAFTON PËR SHALËN
Artikulli tjetërATENTAT NË SHKODËR, DY TË VRARË