Kryeministri Edi Rama po drejton sot debatin e hapur në Këshillin e Sigurimit me fokus luftën në Ukrainë. Mesazhi i Ramës në mbledhjen e OKB e ka mbështetur Presidenti Zelensky i cili u shpreh se kryeministri ka dhënë mesazhin e qartë dhe të duhur sesi duhet trajtuar Rusia. Ai e falenderoi për mënyrën kaq parimore në drejtimin e Presidencës.

“I dashur @EdiRamaal , sot në KS të OKB-së ju i treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë, gënjeshtrat dhe hipokrizinë e saj. Ju falënderoj që e drejtoni Presidencën në një mënyrë kaq parimore.”- shkroi Zelensky ndërsa ndan edhe fjalën e Ramës në OKB.

Artikulli paraprakOKB, ZELENSKY TAKIM ME RAMËN: MIRËNJOHËS SHQIPËRISË PËR MBËSHTETJEN PËR UKRAINËN
Artikulli tjetërAKSIDENT NË AKSIN LEZHË-SHËNGJIN , 2 PERSONA NË GJENDJE TË RËNDË