BANORËT REFUZOJNË VENDIMIN: PËRFITOJMË NGA FALJA E QEVERISË. Ne fshatin konaj, OSHEE eshte perqendruar ne aksionin per prerjen e debitoreve ne kete zone. Vete banoret, ne lidhje me këto aksione I cilësojnë ato sit e padrejta sepse si zone e përmbytur ky fshat përfiton nga amnistia e qeverise.

Por gjate ketij aksioni eshte shoqeruar ne policine e Shkodres, edhe kryetari I fshatit Konaj, nderkohe qe banoret kane nje apel te qarte ndaj qeverise dhe oshee, qe keto aksioni te mos jene politike

Artikulli paraprakNDALOHET MJEKU GJON PREÇI, AKUZOHET PËR KORRUPSION
Artikulli tjetërURA E TELIT MBULOHET NGA MBETURINAT