Ka përfunduar numërimi i votave të Referendumit për shkarkimin e Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike në qytetin e Kukësit.

Gjithsej kanë votuar 839 anëtarë të PD-së, ku 835 prej tyre kanë votuar pro shkarkimit, 2 kundër dhe 2 vota kanë dalë të pavlefshme.

Tashmë pritet të përfundojë numërimi i votave edhe në disa degë të tjera me pak votues, ndërkohë që gjatë orëve të mbrëmjes pritet të shpallet edhe rezultati përfundimtar.

Artikulli paraprakSI REAGOI SARA KUR MONIKA LUBONJA VESHI KËMISHËN E LEDRIT?
Artikulli tjetërBIE NGA LARTËSIA TE STADIUMI “AIR ALBANIA”, PUNËTORI DËRGOHET ME URGJENCË NË SPITAL