Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, me anë të një postimi në rrjete sociale, shkruan se ish-kryeministri Sali Berisha u rikthye në vendin e krimit.

Sipas Alibeajt, ai vijoi të gënjejë dhe të nxisë dhunë kundër demokratëve. Ai thotë se halli i Berishës sa vjen e rritet e bashkë me të edhe gjuha e dhunës e urrejtjes ndaj demokratëve.

Postimi i Enkelejd Alibeaj:

Sali Berisha u kthye në vendin e krimit. Ai sot siç ka bërë gjatë gjithë jetës së tij vazhdoi të gënjejë dhe të nxisë dhunën, tashmë kundër demokratëve. Halli i Sali Berishes sa vjen dhe rritet e bashkë me të rritet edhe gjuha e dhunës dhe e urrejtjes. Dje ai dështoi bashkë me Edi Ramën që të nxjerrë arkivole nga PD, ndërsa sot vjen vërdallë si kufomë politike për të mashtruar dhe zgjatur sado pak agoninë e tij.

https://www.facebook.com/watch/?v=686950222715542