Vllaznia ka triumfuar ne derbin e mbijeteses se zhvilluar ne stadiumin” Lloro Borici.”

 

Kuqeblute kane fituar 3 pike me mjaft vlera ne kete perballje, nje fitore e cila i jep me shume frymemarrje kuqebluve ne perballjet ne kategorine superiore. Nje pjese e pare e mire e shkodraneve te cilet kane arritur qe te shenojne dy here ne pjesne e pare me ane te kapitenit Gilman Lika, dhe Olsi Gocaj i cili ka kthyer ne gol nje penallti te fituar nga shkodranet.

Pjesa e dyte ka nisur me gol per ekipin e lushnjes, te cilet kane arritur qe te ngushtojne diferencen e golave. Por pavaresisht golit, kuqeblute kane pasur edhe raste te tjera shenimi te cilat jane shperdoruar nga sulmuesit e Vllaznise. Megjithate, pjesa e dyte ka nxjerr ne pah problemet e shkodraneve te cilet ende nuk po arrijne aty ku duhet, pavaresisht fitores 2-1 perballe ekipit te lushnjes ne Loro borici