Një orë para mbledhjes së Këshillit të Mandateve për kërkesën e SPAK-ut ndaj tij, ish-kryeministri Sali Berisha shpalli fillimin e lëvizjes pa kthim dhe, siç tha ai, për të nisur betejën “dhëmbë për dhëmbë” për shembjen e narko-diktaturës dhe regjimit të vjedhjes së votave dhe i vjedh shqiptarët sa kurrë ndonjëherë në jetën e tyre.

Artikulli paraprakPLAGOSJA NË SHKODËR, POLICIA JEP DETAJET
Artikulli tjetërVETTINGU NË POLICINË E SHTETIT, KONFIRMOHET NË DETYRË DREJTORI I SHKODRËS, EDMOND SULAJ