Një person i shpallur në kërkim për disa vepra penale është arrestuar sot nga policia. Hazbi Kurtagja 44 vjeç, banues në Klos u kap në Kapshticë.

Ai ishte në kërkim nga Komisariati i Policisë Mat për veprat penale “Dhunë në familje”, “Vjedhje e energjisë elektrike” dhe ” Mbajtje pa leje të armëve luftarake”. Për akuzat gjykata në Mat me datë 02.11.2015, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me Burg”.