Policia e Lezhës ka arrestuar ditën e sotme një 62- vjeçar, i cili kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve ne Komisariatin e Policisë Mirditë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Gj. Gj., 62 vjeç banues në fshatin Gëziq, Mirditë, pasi ka bërë kallëzim bashkëshortja e tij, shtetasja F. Gj., se 62-vjeçari ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një armë gjahu, me leje, dhe një sasi municioni luftarak.

Shtetases F. Gj. iu lëshua urdhri i menjëhershëm i mbrojtjes.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakPRESIDENTI I RI BAJRAM BEGAJ NËN HETIM PËR TJETËRSIMIN E BAZAVE USHTARAKE? JA ÇFARË THOTË SPAK
Artikulli tjetërBALLKANI I HAPUR/ RAPORTUESI I CDU I PËRGJIGJET LAVROV: RUSIA MOS TË PËRZIHET ME ÇËSHTJE QË SI TAKOJNË