Ushtron dhunë ndaj bashkëshortes e tij dhe ndalohet nga policia. Ngjarja ka ndodhur në Berat dhe është ndaluar nga forcat blu 47 vjecari Aldo D banues në këtë qytet.

Në njoftimin e policisë thuhet se : Më datë 30.01.2018, nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë ndalimi i shtetasit: Aldo.D, 47 vejç, banues në Berat. Ndalimi i shtetasit të lartpërmendur u bë pasi kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij shtetases L.D, 39 vjeçe dhe vajzës së tij shtetases A.D, 17 vjeçe, banuese në Berat.

Policia ka refreura materialet në Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale ‘’Dhunë në familje’’.