Një 50-vjeçar nga Elbasani është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për dhunë dhe abuzim seksual ndaj familjarëve të tij.

Policia njofton se 50-vjeçari ka dhunuar dhe ngacmuar seksualisht nusen e djalit të tij 22 vjeçe, si dhe vajzën e tij të mitur 14 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprat penale, “Dhuna në Familje” dhe “Vepra të turpshme” të parashikuar nga nenet 130/a dhe 108/a i Kodit Penal.

Artikulli paraprakDITA KUNDËR PUNËS SË FËMIJËVE, META: ENDE KA SHUMË QË LYPIN DHE NUK ARSIMOHEN
Artikulli tjetërZBULOHEN 600 MONEDHA ARI NË NJË BODRUM, I PËRKASIN VITIT 1870