DJAJTË E KUQ E KANË NISUR KEQ SEZONIN, BARAZOJNË ME DEBUTUESIT.
Problemet e Manchester United këtë fillim edicioni nuk i zgjidh dot as blerja më e shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez, Di Maria.

‘Djajtë e Kuq’ nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola me Burnley në transfertë duke rikthyer ‘fantazmat’ e edicionit të kaluar. Surprizë ka qenë edhe humbja e kampionëve në fuqi të City-t në shtëpi përballë Stoke-s me rezultatin minimal 0-1, teksa ndeshja ka qenë tejet e tensionuar deri në fund. Chelsea mundi Everton 3-6 me  një Diego Costa në formë mjaft t ë mirë.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/3ZypVwDqPEU?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakNDALET BAYERN MUNCHEN
Artikulli tjetërNIS SERIA A, JUVE DHE ROMA +3