Ditën e Premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga e njëjta situatë meteorologjike me mot të qëndrueshëm e kohëzgjatje të orëve me diell. Nuk do të mungojnë as vranësirat e herëpashershme në formën e reve të mesme dhe të larta transparente.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu përgjatë maleve në veriperëndim të vendit në orët e pasdites.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa në lugina dhe përgjatë vijës bregdetare hera-herës shfaqet intensive me shpejtësi 11-17m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -2 deri15 °C

në zonat e ulëta 0 deri 21°C

në zonat bregdetare 5 deri 21 °C

Artikulli paraprakSITUATA SA I PËRKET NDJENJAVE NUK ËSHTË ASPAK FANTASTIKE, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërGRANT PËR START UP-ET, KRITERET KUSH MUND TË APLIKOJË, DERI TE SHPALLJA E PËRFITUESVE