Dy mjete kane marre flake duke u djegur plotësisht dhe një tjetër pjesërisht mbrëmjen e se dielës ne Shkodër

 

Fotoja e shkrepur pak minuta me pare tregon se mjetet janë shkrumbuar dhe ne vend ngjarje kane shkuar edhe zjarrfikëset te cilat kane neutralizuar flaket.

Ende nuk dihen shkaqet e djegies se tyre.