FAMILJA LIKA APEL PËR NDIHMË, THIRRJE SHTETIT PËR NDËRHYRJE. Zjarri I rene disa dite me pare ne fshatin Kuq te komunes gur I zi, ka shkaktuar deme te shumta per familjen Like, banuese ne kete zone.

Shkendija elektrike ka detyruar familjaret te braktisin gjithcka dhe te dalin me shpejtesi nga banesa pasi flaket e zjarrit jane perhapur me shpejtesi ne te jgithe banesen.  Pashk Lika, ka treguar oret e tmerrit dhe situaten qe ndodhet tashme ne familjen e tyre…..sink
Por nga ana tjeter , ai ka apeluar nda shtetit shqiptar sepse tashme ne banesen e tij nuk ka mbetur asgj
Energjia elektrike eshte rikthyer serish shkaktare qe familjet te qendrojne me skater rrugeve, nderkohe qe askush nuk pergjigjet per ti ardhur ne ndihme ketyre familjeve

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Ost-3Mqktb4?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakOSHEE, KËPUTJE E RILIDHJE TË ENERGJISË
Artikulli tjetërVLLAZNIA DËNOHET ME 10 NDESHJE PA TIFOZË