Godina e komunës Vig Mnele është përfshire nga flaket e me konkretisht zyra e financës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 18. Dyshohet te jene djegur disa dokumente. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për këte ngjarje të pazakonte.

Artikulli paraprakPLUMB NE KOKE EFEKTIVIT TE FNSH SIMON GJETA
Artikulli tjetërSHOQERIA SHQIPTARE, MES PROTESTES DHE PROBLEMEVE