Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur gjatë natës Elbasanin, pas asaj të djeshme ku persona të paidentifikuar ende, bënë një atentat me armë ndaj fisit Çapja.

Burime nga policia thanë se gjatë natës në këtë qytet është djegur një makinë pa targa. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kala. Policia ka nisur hetimet në lidhje me këtë ngjarje. Të dhënat nga burimet policore, thotë se bëhet fjalë për një ngjarje të qëllimshme.

Është duke u hetuar në kjo ngjarje ka lidhje me atë të ndodhur mëngjesin e djeshëm ku u qëllua me armë dhe u dogj një makinë e fisit Çapja.