Pavarësisht humbjes së thellë të opozitës në 14 maj, kryeministri Edi Rama i cilësoi të tepërta votat që koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ ka arritur të sigurojë. Ai tha se duke pasur parasysh arsyet të cilat ai i ka shpjeguar në fushatë, koalicioni Berisha-Meta nuk duhet të kishte marrë asnjë votë.

“Ato 200 e ca mijë vota janë tepër, nuk duhet të kishin marrë fare. Për gjithë ato arsye që i kemi shpjeguar në fushatë. Por është një pjesë e rëndësishme që kanë vepruar me mend, kanë menduar se janë tëdjathtë por kanë thënë këtë herë “duam t’ja japim votën Pjerinit sepse duam të vazhdojmë jetën në këtë qytet ku po rrisim fëmijët”.

Artikulli paraprakRAMA TUR FALËNDERIMI NË LEZHË DHE KURBIN
Artikulli tjetërLOJËRAT OLIMPIKE ‘PARIS 2024’, FRANCA NIS PËRGATITJET!