Shqiptarët po përballen me probleme të shumta përsa i përket sistemit të drejtësisë, korrupsione gjithandej, sorollatje është kjo rutina e përditshme e qytetarit teksa përballet me dyert e çdo institucioni.

Edhe shkodranët e kanë humbur besimin tek drejtësia, ata shprehen se kjo e fundit e ka humbur mekanizmin e saj drejtues dhe qe jane te zhgenjyer nga ky shtet.

Ndërkohë ka dhe nga ata pak qytetarë të cilët besimin e vetëm e kanë tek vetingu.
Data 10 maj, eshte “pagezuar” me diten e drejtesise ne Shqiperi, date kjo e caktuar nga Konferenca Gjyqesore e vitit 2000.

Kjo dite e merr simboliken nga fillesat e shtetit Shqiptar pas shpalljes se pavarsise nga Ismail Qemali.

 

Artikulli paraprakLEZHË, PARKINGU I SPITALIT TASHMË ME PAGESË
Artikulli tjetërPLAZHI PUBLIK I SHIROKËS,PUSHUESIT TË ZHGËNJYER