Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton ndodhet në Shqipëri në një vizitë zyrtare të nisur pasditen e djeshme me një pritje solemne prej aeroportit “Nënë Tereza” dhe më pas në një ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. ku ishin të pranishëm edhe qytetarë të shumtë.

Teksa sot, Clinton po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama.

Takimi po zhvillohet në vilën 30, rezidencën qeveritare pranë Kuvendit. Ai po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama në ditën e dytë të vizitës në Tiranë.

Presidenti i 42-të i SHBA-ve u vlerësua dje me “Kordonin e Madh me Yll të Mirënjohjes Publike”.

Artikulli paraprakPROCESI I BERLINIT DHE E ARDHMJA E ‘OPEN BALKAN’, RAMA TUR BALLKANIK NË DATAT 6 DHE 7 KORRIK
Artikulli tjetërHAPËSIRAT PUBLIKE, 10 MASA ADMINISTRATIVE