Sot është dita e 4-të e Europianit e cila do të ketë tre ndeshje të vlefshme për fazën e grupeve.

Në orën 15:00 Rumania do të përballet me Ukrainën në ndeshjen e parë të Grupit E.

Ndërsa dueli i dytë i grupit do të luhet në orën 18:00 mes Belgjikës dhe Sllovakisë.

Sfida që do të mbyllë mbrëmjen është mes Austrisë dhe Francës.

Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren për ti marrë kreun Holandës e cila dje mposhti Poloninë me shifrat 2-1.

Ndeshjet:

RUMANI-UKRAINË ORA 15:00

BELGJIKË-SLLOVAKI ORA 18:00

AUSTRI-FRANCË ORA 21:00

Artikulli paraprakRAPORTI GLOBAL 2024/ MË PAK TË ARSIMUARA, PËRKEQËSOHET HENDEKU GJINOR NË SHQIPËRI
Artikulli tjetërARRIHEN NIVELE REKORD, RRITET PËRQINDJA E NJERËZVE QË PO U SHMANGEN LAJMEVE