Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka përshëndetur sot nxënësit e arsimit parauniversitar, me rastin e ditës së parë të shkallës për vitin shkollor2023-2024. Balla ka ndjekur nga afër zbatimin e masave të “paketës së sigurisë në shkolla”, duke pare nga afër punën e Policisë Rrugore në perimetrin e sigurisë pranë disa shkollave në kryeqytet.

Ministri gjithashtu u ka uruar suksese nxënësve dhe mësuesve për këtë vit shkollor, përmes një postimi të rrjetet sociale.

“Mirëmëngjes dhe shumë suksese nxënësve dhe mësuesve në këtë vit të ri shkollor. Policia e Shtetit do të bëjë gjithçka për të garantuar siguri e qetësi pranë mjediseve shkollore,” – shkruan Balla në profilin e tij në Facebook.

Artikulli paraprakNIS SOT VITI I RI SHKOLLOR, PRESIDENTI BEGAJ: PUNA DHE PËRKUSHTIMI JUAJ I SOTËM, NDËRTOJNË SHQIPËRINË E SË NESËRMES
Artikulli tjetërJA SFIDAT QË MBETEN NË GRUP DHE SA PIKË I DUHEN SHQIPËRISË PËR TË SHKUAR NË “EURO 2024”