Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale ka shprehur në ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës një mesazh nderimi për figurën e saj.

“Nderim dhe përulje me mirënjohjen më të thellë para Shenjtores shqiptare të Mëshirës dhe dhembshurisë, Shën Tereza, në 7 vjetorin e shenjtërimit të saj”, shkroi ai në Facebook.

Artikulli paraprakBAJRAM BEGAJ VIZITË SHTETËRORE NË KAZAKISTAN MË 7 SHTATOR
Artikulli tjetërTJETËR TRAGJEDI NË ISHULLIN GREK, GJENDET 1 REFUGJAT I VDEKUR, SHPËTOHEN 14 TË TJERË