Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant gjatë orëve të paradites por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të lehta në të gjithë zonën malore duke lënë zonat e ulëta dhe të gjithë vijën bregdetare nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta.

Gjatë natës pritet që vranësirat të shtrihen në një pjesë të mirë të territorit por nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do te fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri në 35 km/h nga drejtimi Jug – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Artikulli paraprakTË MARTËN TREGOHUNI TË KUJDESSHËM NË DASHURI… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërTURISTËT SOLLËN NJË REKORD PREJ 1.55 MILIARDË EURO NË 6 MUAJT E PARË! SHQIPTARËT LANË JASHTË GATI 1 MILIARDË EURO