Vijon dominimi i kthjellimeve me vranësira kalimtare deri në orët e pasdites ku pritet shtim gradual i vranësirave në territor, më të shpeshta në lindje-juglindje ku priten shira të përkohshëm.

Mbrëmja dhe orët e natës risjellin mot kryesisht të kthjellët në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit do të ruajnë vlera termike thuajse konstante gjatë mëngjesit, por dhe orëve të mesditës.

Artikulli paraprakMBYLLEN KËRKIMET PËR ‘MH370’, ZHDUKJA E AVIONIT NJË MISTER I PAZGJIDHUR
Artikulli tjetërEFEKTI I RRJETEVE SOCIALE? RRITEN ME 41% VETËVRASJET TE MOSHAT E REJA, QYTETET MË TË PREKURA