Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Dita është ideale për ndjenjat ndaj mos u mbyllni në shtëpi. Për sa i përket punës, është më mirë të mos nënvlerësoni kontaktet e reja që do të jenë shumë të dobishme për të ardhmen. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe të tregoni se nga çfarë jeni krijuar.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të hënën, kujdes nga polemika në dashuri që mund të çojnë në diskutime të këqija me partnerin. Në punë ka diçka për të rishikuar sidomos nga pikëpamja financiare.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri ka diçka që do të ndryshojë por në një mënyrë pozitive ndaj mos u shqetësoni. Në punë duhet të kultivoni kontakte sepse do të ketë një mënyrë për të nisur projekte të reja në muajt në vijim. Vetëm në këtë mënyrë do të demonstroni se nga çfarë jeni krijuar.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jeni në ngërç në dashuri dhe nëse ka diçka që mbani brenda tregojini partnerit tuaj. Në punë, megjithatë, ka pakënaqësi, do të dëshironit diçka më shumë. Jeni të lodhur nga rutina e zakonshme dhe dëshironi të vlerësoheni dhe vlerësoheni në një mënyrë që nuk ka ndodhur prej kohësh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të hënën në dashuri je shumë i qetë në këtë periudhë të fundit ndaj shijoje të gjitha. Për sa i përket punës, Jupiteri është i favorshëm, prandaj edhe vështirësia më e vogël do të zgjidhet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ditë e bukur për ndjenjat ndaj organizoni diçka për të bërë së bashku me partnerin tuaj. Në punë vështirësitë do zgjidhen shumë shpejt. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe të tregoni se nga çfarë jeni krijuar.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna sjell emocione të mira në këtë ditë, ndaj përpiquni të jeni më pak kritikë se zakonisht. Në punë duhet të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos e teproni. Ju rrezikoni të bëni gabime të cilat më pas do t’i paguani shtrenjtë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën në dashuri do të ishte më mirë të shmangni diskutimet dhe të mendoni për këtë përpara se të flisni. Gjithçka shkon mirë në punë, mjafton t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kjo është një kohë e shkëlqyer për çiftet që e duan njëri-tjetrin. Jupiteri ndihmon veçanërisht për të bërë projekte afatgjata. Në punë, profesionistët e lirë favorizohen nga yjet. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe të tregoni se nga çfarë jeni krijuar.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Nëse keni përjetuar një tension në dashuri do të jeni në gjendje ta zgjidhni atë dhe të kuptoni shkaqet e tij. Në punë keni nevojë për më shumë vëmendje dhe përpiquni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë. Vetëm në këtë mënyrë do të dini se si të arrini gjëra të mëdha.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të hënën janë të favorizuara takime të reja, ndaj lëre veten dhe tregohu më i hapur me të tjerët. Në punë, kërkoni qetësinë, ndaj mbani larg shpirtin tuaj rebel.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri hëna është e kundërt kështu që mund të ketë ndonjë shqetësim të vogël në dashuri, por asgjë serioze. Në punë keni nevojë për durim sepse do të vijnë kënaqësi të mëdha. Vetëm bëni pak durim nëse jo gjithçka po shkon sipas planit tani për tani.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 8 MAJ 2023
Artikulli tjetërVRANËSIRA DHE KTHJELLIME, SI DO JETË PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT