Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të jetë padyshim më e mirë se ajo e mëparshme. Ju përjetoni ulje ngritje sepse ndonjëherë keni tendencën ta përballoni ditën ndryshe. Ka raste që luftoni më shumë dhe të tjera më pak. Nga mesi i majit do të keni mundësinë të keni një rikonfirmim.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të enjten Dielli fillon një kalim të vlefshëm në shenjën tuaj. Në pak javë do të ketë edhe praninë e favorshme të Jupiterit. Nuk ka nevojë të shqetësoheni nëse disa gjëra nuk do të jenë më kurrë të njëjta. 2023 do të jetë një vit i rilindjes për njerëzit krijues dhe përkthyes të lirë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Është e rëndësishme të jesh me njerëz që të bëjnë të buzëqeshësh, që të bëjnë të ndihesh mirë. Venusi kalon në shenjë dhe për këtë arsye do të arrini të kapërceni disa sfida dhe të keni emocione të rëndësishme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Dielli është kthyer pozitivisht. Së shpejti do të merrni edhe mbrojtjen e Jupiterit. Tre javët e ardhshme do të jenë të rëndësishme nëse jeni duke pritur për një lajm pune. Ata që janë në ekuilibër dhe nuk dinë çfarë të bëjnë së shpejti do të duhet të bëjnë zgjedhje të rëndësishme, sidomos në fund të majit.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten po vijnë ditë disi të lodhshme. Dielli fillon një tranzit të veçantë, i cili mund të sjellë tensione të rëndësishme. Muaji maj do të karakterizohet me vendime. Disa duhet të mendojnë për një marrëveshje dhe nuk e dinë nëse është e përshtatshme ta rinovojnë atë apo jo.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dielli është rikthyer në formë të mirë nga e enjtja. Ju jeni ndër shenjat që do të përparoni më shumë në javët në vijim. Sidoqoftë, në jetën tuaj diçka do të duhet të ndryshojë. Saturni është kundër tij dhe do t’ju bëjë të bëni një analizë shumë kritike të asaj që keni bërë në të kaluarën.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në 24 orët e ardhshme gjëja më e mirë për të bërë do të jetë të përqendroheni te dashuria. Çiftet e vjetra duhet të përpiqen të arrijnë. Kushdo që po përjeton një dashuri të re duhet ta mbështesë fort atë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të enjten duhet të rizbuloni forcën që keni brenda jush dhe të përmirësoni marrëdhënien tuaj me atë që ju rrethon. Përsa i përket punës, duhet të bëni diçka të rëndësishme deri në fund të majit dhe tranziti i Diellit e zbulon.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të ketë disa mendime të rëndësishme në 48 orët e ardhshme. Zakonisht merrni shumë angazhime, sepse keni një nxitje të këndshme të energjisë. Megjithatë, më vonë e kupton se ke ekzagjeruar dhe ndihesh i lodhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Një fundjavë e bukur po vjen, muaji maj do jetë i mbarë. Tashmë duhet të ndjeni një qetësi të caktuar. Ju jeni një shenjë e tokës, keni nevojë për siguri dhe siguri për të vazhduar. Ndoshta ka gjithmonë ndonjë gjë të vogël të gabuar, por përmirësimet do të jenë aty.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të enjten duhet t’i kushtoni vëmendje momenteve të tensionit të madh. Dikush që është i suksesshëm ose me vetëbesim të tepruar mund të jetë gjithashtu tepër i sigurt. Ekziston rreziku për të thënë diçka të gabuar dhe për të prishur gjithçka.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ditë nëntokësore. Mos u shqetësoni do të shërohemi nga e premtja dhe e diela do të jetë një ditë e bukur. Për sa i përket punës, disa çështje janë më të rëndësishme se të gjitha të tjerat. Në dashuri, një person ju shqetëson ose keni marrë një jo të thatë nga dikush që prisnit të ishte më i sjellshëm me ju.

Artikulli paraprakDIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 22 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetër“PO NDOTIM PAFUND “MURET” E PROFILEVE NË RRJETET SOCIALE”, BECI KA NJË KËRKESË PËR QYTETARËT