Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nuk do pëlqeni aspak të jeni inaktivë të hënën dhe do keni dëshirë të provoni çdo lloj sfide. Mërkuri do jetë planeti që do iu premtojë ju të dashuruarve shumë kënaqësi, por nga ana tjetër ju do tregoheni mjaft idealistë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në shumicën e kohës do jeni me nerva të hënën dhe nuk do i mbani dot as fjalët. Në disa raste mund të thoni edhe gjëra vërtet të gabuara. Klima yjore, me ndikim të madh nga Neptuni nuk do favorizojë aspak jetën tuaj në çift.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mirë është të mos tregoheni impulsivë gjatë kësaj dite dhe të mos reagoni pa u menduar mirë. Marrëdhënia me të tjerët nuk ka për të qenë si duhet. Ju që keni një lidhje do kaloni një krize.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Edhe të hënën do jeni ndërmjet influencës së Neptunit dhe Jupiterit. Në tërësi situata do jetë e qetë dhe nuk do ketë asgjë të jashtëzakonshme Jeta juaj në çift nuk do ketë ndryshime të mëdha dhe në përgjithësi rutina do mbizotërojë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Do jeni shumë vizionarë të hënën dhe nuk do bëni aspak gabime. Yjet do iu japin mbështetje të madhe. Nëse jeni në një lidhje, gjithë maturia dhe durimi që keni treguar do japë frytet e duhura.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Sido që të vijnë gjërat të hënën duhet t’i shprehni pikëpamjet tuaja ju pëlqejnë apo jo atyre që ju rrethojnë. Mos e ndrydhni veten për asnjë çast.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në disa momente edhe mund të rebeloheni të hënën dhe mund të thoni gjëra pa vend në inat e sipër. Dijeni se çdo hap ka pasoja. Ju që keni një lidhje mos u tregoni shumë mosbesues kundrejt partnerit.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

E hëna, falë ndikimit të Neptunit, do dini si të veproni në çdo moment dhe nuk do bëni gabime. Nën ndikimin e madh të Venusit, ju të dashuruarit do iu jeni edhe më sensualë se më parë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kjo ditë do shënjohet nga ndryshime të rëndësishme që mund t’iu bëjnë t’i rimendoni projektet që keni nisur. Nëse jeni në një lidhje vërtet do mendoheni seriozisht për të ardhmen, por asnjë moment nuk do e lini pas dore atë që dashuroni.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do jeni shumë të matur gjatë kësaj dite dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Kjo mënyrë të sjelli do mbajë larg edhe problemet. Ju që keni një lidhje do kujdeseni shumë që marrëdhënia me partnerin të jetë sa më harmonike dhe me ngjyra.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Do bëni çdo gjë që ta rinovoni jetën tuaj të hënën dhe motivimi nuk do ju mungojë asgjë moment. Plutoni dhe Neptuni do ndikojnë paksa në jetën tuaj sentimentale nëse keni një lidhje.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

E hëna do mundoheni me çdo mënyrë ta thyeni rutinën dhe të bëni diçka të veçantë. Urani do ju gjendet pranë dhe do ua zbukurojë çdo çast.