Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Qielli me rritje të shpejtë edhe pse është e qartë se shumë varet nga mosha dhe rrethanat. Nuk do të jenë të paktë të lindurit e kësaj shenje që do të kenë kënaqësi të mira deri në fund të muajit marsit. Tranziti i Jupiterit vazhdon të jetë shumë i rëndësishëm.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ka filluar një sezon vendimesh të mëdha, shpesh kur jetojmë një vit të rëndësishëm (siç do të jetë 2023) mund të lindin kontradikta. Për shembull, në një vit të vlefshëm mund të vendos të eliminoj ato marrëdhënie që nuk bëjnë gjë tjetër veçse krijojnë vështirësi.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Qielli juaj do të jetë i veçantë gjatë gjithë javës, duket se ka disa vështirësi apo shqetësime të vogla për të kapërcyer. Në këto orë Hëna kalon në shenjë por duhet të kujtojmë se ka tensione për sa i përket punës.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të ju duhet të jeni pothuajse aty. Jeni në kilometrin e fundit. Fatkeqësisht ose për fat të mirë, marsi dhe prilli do të jenë muaj me shkurtime dhe vonesa të rënda, ndaj të gjithë ata që menduan se mund të merrnin një përgjigje ose një konfirmim pune.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Një javë interesante, Jupiterin dhe Venusin i kemi në formë të mirë, kjo përfaqëson edhe dëshirën për dashuri që më në fund mund të plotësohet. Megjithatë, nuk duhet të synohet për qëllime të pamundura.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ju po jetoni një periudhë reflektimi dhe jo veprimi, por pa problem, e juaja është një shenjë horoskopit që pëlqen të ndalet dhe të mendojë për një kohë të gjatë për të mos gabuar. Jo gjithçka do të jetë aq e lehtë për t’u menaxhuar.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Duhet të ketë kontradikta të forta në këtë periudhë. Të kesh kaq shumë planetë në kundërshtim dhe në çdo rast planetë të rëndësishëm si Jupiteri kundër mund të shkaktojë pak acarim. Për shembull, atyre që kanë të drejtë dhe duan të marrin një shpërblim nëse e kanë gabim.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Ju duhet forca nuk mungon dhe kjo javë do të ndihmojë rikuperimin, do të ketë një moment të rëndësishëm në ditët në vijim. Çfarë duhet dhënë prioritet. Sigurisht për të dashuruar, veçanërisht nëse ajo ka lindur tashmë gjatë pjesës së parë të muajit shkurt.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ka një qiell të bukur që ju shoqëron me javë pak a shumë të rëndësishme deri në fund të marsit. Rekomandimi i parë është të mos humbisni nga sytë një qëllim ose një synim, një projekt që ndoshta e keni menduar tashmë prej disa kohësh.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju ka ardhur një shqetësim. Ata që kanë marrë një çmim ose një detyrë të veçantë tani do të kuptojnë përgjegjësinë dhe angazhimin e kërkuar. Ti e di që duhet të jesh besnik ndaj parimeve të tua dhe se nuk mund ta tradhtosh nevojën për të parë qartë në të gjitha gjërat që bën, ndaj mos bëni kompromis!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Qiell i shkëlqyer për sa i përket blerjeve ju gjithmonë dëshironi të provoni diçka të re, kështu që nëse duhet të bëni punën tuaj të zakonshme, dëshironi të paktën ta bëni atë më dinamike dhe ta ndryshoni atë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të jeni gati për të ecur përpara dhe për të nisur një fazë të re të ekzistencës suaj, kjo sepse shumë ekuilibra tashmë do të ndryshojnë në mars. Ndonjëherë fati mund të jetë i pamëshirshëm dhe të imponojë një rrugë të re jete të ndryshme nga ajo që do të kishim imagjinuar.

Artikulli paraprakE MARTË ME DIELL, SHTOHEN VRANËSIRAT GJATË MESDITËS
Artikulli tjetërFESTA E 7 MARSIT, MINISTRJA KUSHI URON MËSUESIT: MIRËNJOHJE PËR MISIONIN TUAJ