Dom Gjovalin Sukaj permes nje fjalimi i ka dhene lamtumiren famullise shkoder, ku ai sherbeu me devocion dhe perkushtim per mese 7 vite e gjysem.

Ne meshen e se dieles para qindra besimatreve Dom Gjovalkin Sukaj ka falenderuar nje per nje te gjiithe ato qe punen e tij te perditshme e kane kthyer ne nje aktivitet te mrekullueshem ku kryefjala eshte dashuria per zotin dhe njeriun. DOM GJOVALIN SUKAJ FAMULLITAR I SHKODRES Dom GjovalinSsukaj i kerkoi besimtareve te krishtere te perkrahin zevendesin e tij Dom Artur Jakun ndersa porosia e fundit ishte te duan dhe te mos e braktisin Zotin i cili do i fal perhere dhe ne cdo rrethane qetesi dhe ngushellim DOM GJOVALIN SUKAJ FAMULLITAR I SHKODRES efekt Kjo ishte nder heret e rralla qe duartrokitet gjate nje meshe. Ne nje meshe ku nuk munguan as lotet e falenderimet e besimtareve ndaj punes dhe mbi te gjitha dhembshurise qe ka karakterizuar Dom Gjovalin Sukajn ne sherbyes i perulur i njerezve dhe Zotit .

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/VpXJSvgCIMA?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakUJRAT E ZEZA, VELIPOJA RREZIKON SEZONIN
Artikulli tjetërLAJME NGA KRONIKA