Ka mbi 10 vite që shërben si famullitar në Famullinë Zemra e Shenjtë e Krishtit në Romë të Italisë, dhe me këtë rast ka celebruar meshen e shenjtë me rastin e 10 vjetorit të shugurimit të tij meshtarak.

Dom Lulash Brrakaj nga Shkreli I Malësisë së Madhe… Pamje të meshës… Në meshën Shenjte merrnin pjesë përfaqësues të klerit katolik të zonës si dhe besimtar të shumtë. Dom Lulash Brrakaj, është I lindur në Shkrel të Malësisë së Madhe, I shuguruar meshtar në vitin 2006, për 10 vite shërbeu si famullitar në Romë. Meshën e parë të tij e shërbeu në vendin e lindjes. Dom Lulash Brrakaj shërben si famullitar në katedrale e dioqezës dela Sorta që prej 7 vitesh.

Artikulli paraprakDITA BOTËRORE E PERSONAVE ME SINDROMËN DOWN
Artikulli tjetërDITA E POEZISË, TEMALI: VERIU DJEPI I POEZISË SHQIPTARE