AMBASADORI AMERIKAN, INTERVISTË PËR ZËRIN E AMERIKËS NGA QYTETI I SHKODRËS. Në Shqipëri ambasadori amerikan Donald Lu, vlerëson procesin e deritanishëm të pastrimit të listave të kandidatëve për zgjedhjet vendore të 21 qershorit, nga persona me të kaluar kriminale, pavarësisht se në to kanë mbetur ende të tillë.

Në një intervistë eskluzive për Zërin e Amerikës, ambasadori amerikan, jep konsideratat e tij për fushatën zgjedhore. Ai flet dhe për korrupsionin dhe nismën e administratës amerikane që zyrtarëve të korruptuar shqiptarë t’u ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara. Ambasadori Lu komenton dhe procesin e reformës në Drejtësi, rëndësinë e saj dhe mungesën e përfshirjes së opozitës.

Artikulli paraprakTË RINJTË NË MALËSINË E MADHE MBËSHTESIN MARINAJ
Artikulli tjetërPËRROI I GORICËS VAZHDON TË JETË I BLLOKUAR