Deputeti i Partisë Demokrarike, Agron Gjekmarkaj ka komentuar ditën e sotme dorëheqjen e Mark Markut nga posti i deputetit të PD në Kuvendin e Shqipërisë.

Ai ka thënë se largimi i Markut nga parlamenti është një humbje e madhe jo vetëm për Partinë Demokratike por për gjithë Qeverinë dhe Kuvendin. Ai i ka premtuar të gjithë qytetarëve që e kanë votuar Markun si deputet, se do të përpiqet të realizojë të gjitha synimet që ai kishte për qarkun e Lezhës.

Gjekmarkaj ‘i irrituar’ me qeverinë aktuale ka thënë se do të përballet sy më sy e dhemb më dhemb më qeverinë, të cilën e quan të korruptuar.