Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se dorëheqjet e tre policëve serbë janë rezultat i drejtpërdrejtë i kërcënimeve presioneve të vazhdueshme nga Serbia. Gjithashtu ajo shton se këto qëndrime pasqyrojnë taktikat e Millosheviçit.

”Dorëheqja e policëve të komunitetit serb është rezultat i drejtpërdrejtë i kërcënimeve dhe frikësimeve të vazhdueshme nga Serbia – një dëshmi se politikat e saj vazhdojnë të pasqyrojnë taktikat e Millosheviqit”.

“Ne do të vazhdojmë të sigurojmë gjithë përfshirje në të gjitha institucionet dhe një më të sigurt për të gjithë”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Artikulli paraprakZJARRET VDEKJEPRURËSE NË PORTUGALI, VETËM DY VATRA SHKRUMBUAN GJYSMËN E SIPËRFAQES SË DJEGUR
Artikulli tjetërZV.KRYEMINISTRI ITALIAN, TAJANI: GADAFI NUK DUHEJ TË VRITEJ, VDEKJA E TIJ SHKAKTOI DESTABILITET NË AFRIKËN E VERIUT